Úvod

Rostoucí soběstačné zdravé a mobilní domy

PLNOHODNOTNÉ, NEZÁVISLÉ svobodné BYDLENÍ

PŘEDSTAVTE SI, ŽE MŮŽETE MÍT DŮM, KTERÝ DOKÁŽE
RŮST PODLE VAŠICH POTŘEB, NEPOTŘEBUJE PŘIPOJENÍ NA SÍTĚ, JE POSTAVEN Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ A DOKONCE MŮŽE BÝT MOBILNÍ. Toto řešení zní neuvěřitelně a rozhodně je unikátní.

„Lidé, kteří říkají, že něco není možné udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“

        

 

Škola přírodního stavitelství - nabízí vás naučit na roční škole, víkendových kurzech nebo letních táborech jak si sami můžete postavit kvalitní dům z přírodních materiálů, viz http://ekovesnice.cz/kalendar-akci 

V naší škole a veřejných dílnách si můžete sami přijet vyrobit stavební systém SLAMAFLEX nebo vybavení vašeho domu. Viz www.ekomuzeumvrbovce.cz

 

Nebo k nám do Eko-osady můžete přijet zažít, vyzkoušet jak se v přírodním domě člověk cítí. Viz www.prirodniubytovani.cz

 

Možnost Slaměno-hliněného kruhového domu - Jurty na vyzkoušení:

Pokud přemýšlíte nad bydlením v slaměném, hliněném nebo kruhovém domě, nebo jurtě a chtěli by jste vědět jak se v takovém domě člověk cítí, jak takový dům funguje a jak se zde bydlí v létě nebo v zimě (rozhodně pobyt v takovém domě je něco jiného, než jen povídání o tom).

Česká televize si oba domky natáčela, tak je možné je shlédnout v pořadu "Chalupa je hra", odkazy na pořady a více informací, fotky, přehledné kalendáře obsazenosti jsou zde:


Slaměný dům... Nabízíme možnost vyzkoušet naš slaměný pohádkový domek SRDCE - která je u nás v osadě v Bílých Karpatech.

Prohlídka osady a přírodních domů je možná pouze s průvodcem v Pá nebo Ne 11-15 hod., tedy v době, kdy se nám střídají pobyty na vyzkoušení, aby jste mohli nejpravděpodobněji nahlédnout i dovnitř. Doporučený příspěvek je 200kč/osoba, děti 80kč. (minimálně 3 osoby). 

 


Nabízíme kontakty na realizační firmy v CR a SR:  

Pokud hledáte realizační firmu a řemeslníky, tak nyní připravujeme mapu spolupráce www.oazyzivota.cz, kde budou odkazy přímo v regionech. Zatím se připravuje plnění mapy a proto posílejte dotaz na email. Jako Škola přírodního stavitelství nerealizujeme stavby. Případně jen pomáháme se stavbami svépomocí. Tyto stránky byli vytvořemy pro podporu řemeslníků a jako ukázka možných a uskutečněných realizací. 

 

 

 

 • Odborné poradenství a konzultace - velké množství informací poskytujeme na našich osvětových webech zdarma i pro nečleny. www.ekovesnice.cz, www.slamenedomy.cz, www.slamenejurty.cz

  Jednoduché a stručné otázky rádi zotpovíme po telefonu nebo emailu.

  Bohužel v současné době (z důvodu velkého zájmu zvídavých lidí, kteří se jentak zajímají o něco jiné) už nemáme kapacitu na poskytování bezplatných konzultací a prohlídek. Jako příspěvková organizace nadále nabízíme tyto bezplatné služby pro své členy a podporovatele. 

  Děkujeme za pochopení.

   

   

  Osobní odbornou konzultaci s Petrem Skořepou v hodnotě 700-1000kč/h na váš projekt je možné domluvit i u nás v Eko-osadě u Myjavy pro naše členy a podporovatele našeho spolku. Nebo i u vás na pozemku (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo přispět na náklady na dopravu a čas až k Vám většinou 5-12 Kč/km (záleží kam a kdy)