Projekt JIN - JANG domu

JIN - JANG dům

 

Nabízíme k prodeji projekt našeho domu ve tvaru JIN-JANG  navržený podle bioarchitektury, baubiologie a měl by být soběstačný. Využití fyzikálních principů na větrání a vytápění, chytré hospodaření s energiemi a odpady. 

 

 

 

Zastavěná plocha: 132 m2 

Užitná plocha: asi 223 m2
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navržené místnosti: 

V přízemí velká kruhová společenská místnost místnost 40 m2 s vyvýšenou (příjemný pocit pro hospodyňku) kuchyní a pecí, WC a sprcha, zimní zahrada vhodná i na pěstování okrasných nebo užitkových rostlin, zavlažování šedivou odpadní vodou ze sprchy, druhé nárazníkové pásmo - sklep a chladník na skladování zeleniny, spižírna.

 

Pec má přikládání ze zimní zahrady (aby se neprášilo v interiéru), sporák a pec byla z kuchyňě a prosklený výhled na oheň bude z obývací místnosti... Dále je zde počítáno s teplovžušným prouděním - vytápěním, kombinované přirozené proudění s možností řízeného větrání s rekuperací.

 

V patře je dětský pokoj, pokoj pro hosty, koupelna, technická místnost, sklad.

V návrhu je rovná zelená zatravněná střecha, ale mysleli jsme i na zjemnění stavby rákosovou strmou střechou s vikýři.

Dům je dřevostavba vyplněná slaměnými balíky a omítnutá hliněnými omítkami, tedy nízkoenergetická a zdravá.

Odhadované mé náklady na stavbu svépomocí jsou kolem 1 - 1,5 mil., při stavbě na klíč by jste se měli dostat na přibližnou cenu kolem 2,5-4,5 mil..

 

 

Cena projektu: asi 39.000,- za projektovou dokumentaci potřebnou pro stavební povolení (tedy studie, projekt, spočítaná statika). Návrh sítí a soběstačného fungování je na dané místo, tedy to bude třeba upravit přímo pro vás...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více v přiložených souborech (PDF):

 

  1. půdorys domu
  2. vizualizace 1
  3. vizualizace 2

 

 

 Architekt Stanislav Vaněk a Petr Skořepa.