Úvod

Rostoucí soběstačné zdravé a mobilní domy

PLNOHODNOTNÉ, NEZÁVISLÉ svobodné BYDLENÍ

PŘEDSTAVTE SI, ŽE MŮŽETE MÍT DŮM, KTERÝ DOKÁŽE
RŮST PODLE VAŠICH POTŘEB, NEPOTŘEBUJE PŘIPOJENÍ NA SÍTĚ, JE POSTAVEN Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ A DOKONCE MŮŽE BÝT MOBILNÍ. Toto řešení zní neuvěřitelně a rozhodně je unikátní.

„Lidé, kteří říkají, že něco není možné udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“

        

 

Škola přírodního stavitelství - nabízí vás naučit na jednodenních, víkendových kurzech nebo letních táborech jak si sami můžete postavit kvalitní dům nejen z přírodních materiálů, viz http://ekovesnice.cz/kalendar-akci 

V našich veřejných dílnách si budete moci, až je dokončíme z vašich příspěvků sami přijet vyrobit třeba vlastní stůl, mobilní dům nebo i stavební systém SLAMAFLEX. Viz www.ekomuzeumvrbovce.cz

 

Též k nám do Eko-osady můžete přijet zažít, vyzkoušet jak se v přírodním domě člověk cítí. Viz www.prirodniubytovani.cz

 

Možnost Slaměno-hliněného kruhového domu - Jurty na vyzkoušení:

Pokud přemýšlíte nad bydlením v slaměném, hliněném nebo kruhovém domě, nebo jurtě a chtěli by jste vědět jak se v takovém domě člověk cítí, jak takový dům funguje a jak se zde bydlí v létě nebo v zimě (rozhodně pobyt v takovém domě je něco jiného, než jen povídání o tom).

 


Nabízíme kontakty na realizační firmy v CR a SR:  

Pokud hledáte architekta, realizační firmu a řemeslníky, napište na email dotaz a z jakého jste regionu. Zatím posíláme kontakty emailem ale rádi bychom našli dobrovolníka na plnění připravované mapy spolupráce www.oazyzivota.cz, kde budou odkazy přímo v regionech. Zatím se připravuje plnění mapy. Jako Škola přírodního stavitelství nerealizujeme stavby. Tyto stránky byli vytvořemy pro podporu řemeslníků a jako ukázka možných a uskutečněných realizací. 

 

 • Odborné poradenství a konzultace - velké množství informací poskytujeme zdarma na našich webech. www.ekovesnice.cz, www.slamenedomy.cz, www.slamenejurty.cz, www.terapia-tmou.sk, www.ziveekomuzeum.cz

   

  Bohužel v současné době (z důvodu velkého zájmu zvídavých lidí, kteří se jentak zajímají o něco jiné) už nemáme kapacitu na poskytování bezplatných konzultací a prohlídek. Ale nadále nabízíme tyto bezplatné služby pro své členy a podporovatele. Výhody členství a kam poslat členské 500kč (20EUR) je zde... Příhláška člena stačí vyplnit naši přihlášku a jen zaškrtnout "Mám zájem o členství".

  Děkujeme za pochopení.

   

   

  Osobní odbornou konzultaci s Petrem Skořepou v hodnotě 700-1000kč/h na váš projekt je možné domluvit i u nás v Eko-osadě u Myjavy. Nebo i u vás na pozemku (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo přispět na náklady na dopravu a čas až k Vám většinou 5-12 Kč/km (záleží kam a kdy)
 • Pro naše členy a podporovatele našeho spolku: Jednoduché a stručné otázky rádi zotpovíme po telefonu nebo emailu. Petr Skořepa rád stručně a upřímně poradí i po telefonu, ale nemá rád dlouho hlaveň mobilu u hlavy. Neočekávejte mazání medu kolem pusy a některé osoby až dráždí svou upřímnou selskou povahou. Když budete volat o radu, připravte si prosím stručné otázky bez zdvořilostní omáčky.